Základní a Mateřská škola Nepolisy

Světový den laskavosti

Světový den laskavosti 1

13. listopadu slavíme Světový den laskavosti. Základní i mateřská škola se proto přidala k celostátní akci Jsem laskavec.

Co je to laskavost? Jak ji projevujeme a jak ji přijímáme? Jak by vypadal svět, kdyby byli lidé k sobě opravdu laskaví? A jaké drobné laskavosti můžeme rozdávat během dne? Nejen o tom jsme dnes společně přemýšleli. A protože jsme se chtěli k laskavosti přidat, zkusili jsme udělat dobré skutky. Děti ze základní školy přinesly pamlsky na přilepšenou pro koníky pana Vosáhla ze Zadražan, kam jsme se vypravili na příjemnou procházku. Koně měli radost a pan Vosáhlo nám o nich zajímavě popovídal. Děti z mateřské školy potěšily klientky a klienty z Domova V Podzámčí, když jim vyrobily domeček plný veselých seniorů. Klientům vykouzlil úsměv na tváři - a o to jde především. 

Jsme přesvědčení, že vzdělávání dětí neprobíhá pouze učením vědomostí a znalostí. Stejnou měrou chceme děti vést k odpovědnosti nejen za své jednání, ale i odpovědnosti ke svému okolí. Věříme, že je to pro budoucnost lidstva důležité. 

Datum vložení: 13. 11. 2023 16:39
Datum poslední aktualizace: 13. 11. 2023 17:03

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Aktuální počasí

dnes, sobota 9. 12. 2023
mírné sněžení 1 °C -1 °C
neděle 10. 12. déšť 4/1 °C
pondělí 11. 12. déšť 8/3 °C
úterý 12. 12. slabý déšť 9/7 °C

Svátek

Svátek má Vratislav