Základní a Mateřská škola Nepolisy

Atletické přebory Chlumec nad Cidlinou

Několik posledních týdnů se v naší škole neslo v duchu příprav na atletické závody, porovnávání sil a vybírání nejzdatnějších závodníků. A konečně v úterý 5. 6. jsme vyrazili. Úsekové kolo závodů v lehké atletice se již několikátým rokem koná v prostorách venkovního sportoviště TJ Sokol v Chlumci nad Cidlinou. Již tradičně se soutěžilo v běhu na padesát metrů, běhu na tři sta metrů, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Počasí nám přálo - pátého června letošního roku byl krásný slunný až horký den - nicméně naši atleti i za těchto podmínek ukázali výbornou kondici. Naši školu reprezentovalo deset dětí a domů jsme vezli celkově šest medailí. Nejlepší kondici prokázala žákyně pátého ročníku Karolína Fiňková, která zaběhla oba běhy na prvním místě a získala tak dvě zlaté medaile, ve skoku dalekém pak medaili bronzovou. Na krásném prvním místě ve skoku dalekém se umístila rovněž páťačka – Tereza Berousková. V běhu na padesát metrů byla pátá. Pátého místa v hodu kriketovým míčkem dosáhla Natálie Vilgošová, žákyně čtvrtého ročníku. Z chlapců se nejlépe zadařilo Jiřímu Houškovi, žáku pátého ročníku. V běhu na padesát metrů vybojoval stříbrnou medaili, v běhu na tři sta metrů byl pátý. Ve skoku dalekém skočil Jirka 3, 60 metrů a obsadil tak třetí příčku. Žák lovčické školy, který se umístil jako druhý, skočil 3, 61 metrů, tedy o pouhý jeden centimetr více. Jakub Hála obsadil se svými dosaženými 345 cm místo šesté. Taktéž žák pátého ročníku Dušan Motyčka si vedl zdárně – v hodu kriketovým míčkem byl šestý a v běhu na tři sta metrů čtvrtý. Děkujeme nejen medailistům, ale i ostatním reprezentantům – Františku Jiránkovi, Monice Mucharinovové, Nicol Semencové a Jakubu Šípovi, za jejich pěkné výkony

Datum vložení: 5. 7. 2019 1:04
Datum poslední aktualizace: 5. 7. 2019 1:04
Autor: Správce Webu